середа, 4 травня 2011 р.

Ой, забули!!!

Наприкінці минулого року ми стали свідками проведення в країні адміністративної реформи, результатом якої стало переформатування центральних органів виконавчої влади. Зокрема, ліквідації Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту.
Але поза увагою керманичів залишилися важливі галузі державного управління соціальної сфери. Станом на кінець квітня 2011 року на жодний орган центральної виконавчої влади не покладені зобов’язання у сфері протидії та попередженні торгівлі людьми, наданні допомоги постраждалим. Вони відсутні і в положенні про Міністерство внутрішніх справ України, в якому перелічені основні напрями протидії злочинності, і в положенні про Міністерство соціальної політики України, до сфери компетентності якого перейшли питання сімейної та гендерної політики, захисту прав дітей, попередження насильства в сім’ї, і в положенні про Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України, яке визначено відповідальним за реалізацію молодіжної політики та політики у сфері спорту.
Ось так просто реформатори забули про таку проблему як торгівля людьми і про те, що держава Україна взяла на себе зобов’язання протидіяти їй.
Нажаль кризові явища в економіці, і пов’язані з цим міграційні процеси, лише загострюють проблему торгівлі людьми. І постраждалими є не лише жінки (як це було наприкінці 90-х). Наразі збільшується кількість випадків торгівлі чоловіками, зокрема залучення їх до трудового рабства. І торгівля дітьми. А саме комерційна сексуальна експлуатація дітей. За даними Міжнародної організації міграції в Україні у 2010 році було надано реінтеграційну допомогу 1085 особам, які постраждали від торгівлі людьми, із них: 693 жінкам та 392 чоловікам. Останнім часом Україна набуває ознак транзитної держави для осіб з інших держав, яких продають з метою трудової і сексуальної експлуатації, а також країни призначення.
Не дивлячись на багаторазові звернення громадськості (наприклад, Міжнародного жіночого правозахисного центру "Ла Страда – Україна") щодо необхідності виправити ситуацію – реакція влади нульова.
Отже, спочатку забули, а тепер ніколи виправити помилку.

Немає коментарів:

Дописати коментар